Zajednička podrška za dalji razvoj Specijalne bolnice Čigota

U Specijalnoj bolnici „Čigota“ na Zlatiboru danas je održan sastanak posvećen rešavanju aktuelnih pitanja i unapređenju rada ove renomirane zdravstvene ustanove. Razgovorima su prisustvovali predstavnici rukovodstva bolnice, lokalne samouprave i nadležnih institucija, sa ciljem pronalaženja rešenja koja će omogućiti da „Čigota“ u što kraćem roku radi u punom kapacitetu i nastavi da pruža usluge po kojima je prepoznatljiva širom Srbije.
Sastanak je organizovao predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut, koji je sa predstavnicima Specijalne bolnice „Čigota“, Opštine Čajetina, Grada Užica i Ministarstva privrede razgovarao o daljim koracima u razvoju ove zdravstvene ustanove.
Opština Čajetina je i nakon požara 2024.godine pružila značajnu podršku bolnici, finansirajući sanaciju oštećenih delova objekta i pomažući njen nesmetan rad. Podrška lokalne samouprave biće nastavljena i u narednom periodu, u saradnji sa Vladom Republike Srbije i nadležnim ministarstvima.
Zajednički cilj svih učesnika sastanka jeste dalje jačanje kapaciteta Specijalne bolnice „Čigota“, koja predstavlja jedan od najznačajnijih zdravstvenih centara na Zlatiboru i u Srbiji, kao i stvaranje uslova za njen dalji razvoj i unapređenje zdravstvenih usluga koje pruža građanima.





