DruštvoIstaknute vestiTurizam

Stamatović: Ostvarićemo ogromnu uštedu izgradnjom solarne elektrane na Gold gondoli (VIDEO)

TRK „Zlatibor“ umanjio troškove za 80 odsto

Opština Čajetina je na dobrom putu da postane prva ekološka opština u Srbiji. Izgradnja solarne elektrane na međustanici Gold gondole samo je jedan od konkretnih koraka u tom pravcu.

Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj Opštine Čajetina je, zajedno sa JP „Gold gondola Zlatibor“, obezbedila kod resornog ministarstva oko 13 miliona dinara za ovaj projekat, a zajedno sa učešćem lokalne samouprave obezbeđeno je ukupno 40 miliona dinara.

„Još na samom početku realizacije projekta Gold gondole smo znali da ćemo u jednom trenutku morati da obezbedimo alternativne izvore energije. Na ovaj način ćemo ostvariti ogromnu uštedu jer ćemo iz solarne energije moći da napajamo elektromotore naše gondole. Solarnu elektranu smo uradili na zgradi Turističko-rekreativnog kompleksa „Zlatibor“ čime smo smanjili troškove energetnata za 80 odsto. To isto sada radimo i na zgradi KJP „Zlatibor“, a u narednom periodu ćemo se truditi gde god možemo na našim javnim objektima da obezbedimo alternativne izvore energije“, rekao je predsednik Opštne Čajetina, Milan Stamatović.

Izvor: TV Euronews

Povezani tekstovi

Back to top button